![reklam](/wp-content/themes/theHaberV6/images/reklam/728x90.jpg)
![Konya Hüyük’te İki Ayrı Trafik Kazasında 3 Kişi Yaralandı](https://konyahabertv.com/wp-content/uploads/2024/05/AW205943_01.jpg)
Konya’nın Hüyük ilçesinde meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
İlk kaza, Beyşehir-Isparta kara yolunun Hüyük ilçesi Köşk Mahallesi yol ayrımı Yelten mevkisinde meydana geldi. M.M. (44) idaresindeki 33 U 1663 plakalı hafif ticari araç ile M.K. (49) yönetimindeki 42 ASP 216 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada yaralanan otomobil sürücüsü M.K., Beyşehir Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Diğer kaza ise Hüyük-Şarkikaraağaç kara yolunda meydana geldi. İ.T. idaresindeki 42 HVM 94 plakalı minibüs, Hüyük’ün İpek Yolu, Göçeri Çavuş Mahallesi yol ayrımında virajı alamayarak yoldan çıktı. İhbar üzerine kaza yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kazada minibüs sürücüsü ile yolcu olarak bulunan Y.S. yaralı olarak çıkarıldı. Yaralılar, Hüyük Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Her iki kaza ile ilgili tahkikat devam ediyor.